VV Nieuw Buinen

Sportpark VV Nieuw Buinen
Voetbalvereniging Nieuw Buinen ligt in Drenthe, maar leunt op de provinciegrens met Groningen. De club werd honderd jaar geleden opgericht, wisselde door fusies een aantal keren van naam en dat gold ook voor de locatie van het sportcomplex. Vanaf 1948 wordt de club genoemd zoals-ie nu nog steeds bekend is - VV Nieuw Buinen - en speelt de club haar thuisduels op Sportpark Buunerdrome aan het Zuiderdiep in het dorp.

De hoofdmacht van Nieuw Buinen voetbalt al jaren in de Eerste Klasse en maakte zelfs driemaal een uitstapje naar de Hoofdklasse. De hoofdkleur van de ambitieuze vereniging is oranje en dat is ook terug te zien op het sportcomplex. Zo beschikken de Bunermonders over een overdekte tribune met een capaciteit van 300 plaatsen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Groen Geel

Het moet ergens in de jaren 90 zijn geweest dat Groen Geel haar onderkomen in het Groninger stadspark moest verlaten vanwege de bouw van de Gasunie, en daardoor min of meer noodgedwongen neerstreek op Corpus den Hoorn. De verhuizing kwam de club niet bepaald ten goede en veel leden gaven er de brui aan, waardoor het bestaan van de club ineens aan een zijden draadje bungelde. Dat draadje bleek gelukkig sterk genoeg om de club levensvatbaar te houden: via een heuse actie werden nieuwe leden warm gemaakt om voor Groen Geel te gaan spelen en zo maakte de club door de jaren heen alsnog een mooie groei door.

VV Wedde

Weten jullie wat sommige sportcomplexen zo mystiek maakt? Die prachtige smalle oprijlaantjes richting het sportpark. Zo moet je in Wedde (VV Wedde) heel goed opletten welke afslag aan de Oostersingel je moet nemen, anders rij je sportpark Jonne Hindriks (vernoemd naar een prominent lid van Wedde uit de jaren 60 en 70) zo voorbij. Eenmaal ter plaatse is het zoals zo vaak genieten. Het hoofdveld is door bomen omgeven, en bij één van die bomen is een vrijwilliger net bezig om met allerlei inspanningen een bal tussen twee takken weg te vissen.

vv Veelerveen

‘Kijk, daar moeten we zijn!’, riep één van de Over de Bal-leden toen we al speurend door Veelerveen reden om het plaatselijke sportcomplex van VV Veelerveen met een bezoek te vereren. Eigenlijk vonden we de parkeerplaats en de entreepoort al een eervolle vermelding waard, maar toen moest het mooiste nog komen. Want eerlijk is eerlijk: Sportpark Veelerveen moet voor amateurvoetballers net zoiets zijn als een hemelpoort betreden.

Over de Bal neemt jou met achtergrondverhalen en reportages mee in
de magische wereld van het Nederlandse amateurvoetbal.

Copyright © 2018 - 2025 | Over de Bal

Over de Bal neemt jou met achtergrondverhalen en reportages mee in
de magische wereld van het Nederlandse amateurvoetbal.

Copyright © 2018 - 2025 | Over de Bal