sv De Koog

Het laatste nieuwsbericht op de website luidt dat de olliebollenactie ook dit jaar doorgaat en als wij een blik op het sportpark werpen, blijkt dat de dug-outs zijn overmeesterd door onkruid. Je zou dus de conclusie kunnen trekken dat er bij Sv De Koog al een poosje geen beweging meer is geweest. Er zijn clubs waar dat zelfs midden in de coronacrisis ondenkbaar is, maar juist als het allemaal niet helemaal perfect is, steel je ons  amateurvoetbalhart. En dus wandelen we met een brede glimlach over sportpark De Koog. Omdat imperfectie voor ons juist perfect is.  

Dat rondje wandelen over het sportpark is overigens al bijna voltooid als je je neus één keer goed hebt gesnoten, want het onderkomen van de Kogers bestaat slechts uit een hoofdveld met een trainingsveld. Heel veel meer hebben de blauwzwarten ook niet nodig, want met twee zondag-seniorenteams en een handvol jeugdteams valt de boel zo vrij goed te overzien. Na elke inspanning is er bovendien nog even tijd om na te genieten in de Stamhut. We hebben clubhuizen voorbij zien komen met minder fraaie namen.

De Koog mag dan vooral bekendstaan als toeristenonderkomen, ook op voetbalgebied staat de club buiten de landsgrenzen inmiddels goed op de kaart. Dat is vooral te danken aan het jaarlijkse internationale F-pupillentoernooi, dat met clubs als PSV, Ajax, Feyenoord, RC Genk en Schalke 04 toch niet onaardig vertegenwoordigd is geweest. En dat is dan weer het voordeel van voetballen op Texel: kun je er meteen een vakantiedag of -week aan vastplakken. We hopen dan ook dat de bal hier snel weer rolt, want sportcomplexen met leven in de brouwerij zijn toch de meest gezellige.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

vv Noordster

Als je onverwachts sportparken bezoekt, loop je nog weleens tegen een dichte deur aan. Dat overkwam ons ook bij het Gemeentelijk Sportpark in Oude Pekela van vv Noordster, dat bij de entreepoort misschien wel één van de mooiste doorkijkjes heeft van de provincie Groningen. Links zie je de betegelde helling, waarvandaan toeschouwers prima zicht hebben op de duels op het hoofdveld, en aan de andere kant van het veld siert een mooie overdekte tribune de lange zijde.
tribune vv Valthermond

vv Valthermond

Rekenen we de buurtschap Kavelingen mee, dan telt de lengte van dorp Valthermond 10,7 kilometers. Met recht een lintdorp dus. Wij stoppen zo ongeveer op de helft van die kilometers, bij de plaatselijke voetbalvereniging, dat ingeklemd ligt tussen de twee dorpshelften. Voor we uitstappen, genieten we nog even van het plaatje dat de navigatie ons laat zien. Het middelpunt van het dorp, daar speelt vv Valthermond op dit moment in de zondag Tweede Klasse K. En wellicht zit er een stapje omhoog in, want qua verliespunten is de blauw-witte brigade koploper.

vv Eext

Het leven hoeft soms helemaal niet ingewikkeld te zijn. Want stel je voor dat je een accommodatie een naam moet geven, maar er maar niet komt bovendrijven wat nou de meest geschikte is. Bij vv Eext moeten ze vast ook met die discussie geworsteld hebben, maar toen de knoop werd doorgehakt, werd besloten om het gewoon te houden bij wat je ziet als je naar een voetbalveld gaat. En dus voetballen de ‘Eexterossen’ op sportpark ‘t Veld. En dat klinkt ons op voorhand als muziek in de oren.

Over de Bal neemt jou met achtergrondverhalen en reportages mee in
de magische wereld van het Nederlandse amateurvoetbal.

Copyright © 2018 - 2026 | Over de Bal

Over de Bal neemt jou met achtergrondverhalen en reportages mee in
de magische wereld van het Nederlandse amateurvoetbal.

Copyright © 2018 - 2026 | Over de Bal