VV Gorecht & VV Haren

Het is een vraag die elk voetbalweekend wel ergens op een sportpark te horen is: ‘Spelen we op het hoofdveld?’ Toegegeven, dat is dan ook bijna altijd het mooiste podium om op te voetballen. Bijna, want bij sommige voetbalverenigingen is het bijveld soms één van de best bewaarde geheimen. Zo ook op Sportpark De Koepel, waar Gorecht en Haren de dienst uitmaken. Oke, de tunnel richting het speelveld van De Kuip is iets mooier, maar deze tunnel - onder de drukke Dr. E. H. Ebelsweg - die leidt naar de tunnelvelden, is voor amateurvoetbalbegrippen een pareltje. Je moet zelfs nog een stukje door het Scharlakenbos om het speelveld te bereiken. Voor amateurvoetbalromantici iets om te koesteren.

Sportpark De Koepel was voor Haren al jarenlang vertrouwd terrein. Als het witte houten entreehek aan de Onnerweg in zicht kwam, associeerde je dat automatisch met een moeilijke middag tegen de van origine zondagclub. Sinds 2012 is ook Gorecht weer aan de Onnerweg gevestigd, de plek waar het in de eerste jaren na de oprichting in 1965 ook al speelde. Na tien jaar kreeg Gorecht echter een eigen sportpark aan de Oosterweg in het dorp, maar omdat de club uit haar jasje groeide en omdat de gemeente andere plannen met het terrein had, werden Gorecht en Haren weer herenigd op één sportpark. Vooral voor Gorechters van het eerste uur was de verhuizing wel even slikken. ‘Verhuizen is niet altijd leuk, zelfs als de huurbaas zegt dat het moet’, omschreef Gorecht-penningmeester Jaap Wiersma destijds treffend.

Dat de verhuizing Gorecht geen windeieren heeft gelegd, is desondanks duidelijk terug te zien in de annalen. Van een stabiele zaterdagderdeklasser groeide Gorecht langzaam uit tot een eersteklasser, al speelt de hoofdmacht momenteel in de tweede klasse. Haren daarentegen had het de voorbije jaren een stuk lastiger, al kwam dat ook door de teloorgang van het zondagvoetbal in de regio. Door te switchen naar zaterdag voor het prestatievoetbal, hoopt de vereniging levensvatbaarheid te waarborgen. Hoewel de ene bespeler van De Koepel dus een stuk groter is dan de andere, leven beide clubs naast elkaar in goede harmonie. In 2022 alweer tien jaar zelfs. Een goede reden om dat te vieren, als het weer kan. Onze suggestie? Een jubileumwedstrijd op het tunnelveld.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Logo vv Titan

v.v. Titan

Namen we eerder bij NWVV een kijkje, dan is de stap op Titan-grondgebied ook zo gezet als je even doorloopt. In 1933 werd de vereniging met de inmiddels kenmerkende geblokte shirts opgericht als VIOS, maar die naam bestond al, dus kwam men in Nieuw-Weerdinge uit op de naam Titan. Hoe die naam precies tot stand is gekomen is ons niet bekend, maar we hebben het vermoeden dat iemand met interesse voor sterrenkunde wat in de melk te brokkelen had. Titan is namelijk de grootste maan van de planeet Saturnus, waar de NASA zelfs een reisbureau voor heeft opgericht. Dat u het maar weet.

VVS Oostwold

We komen er regelmatig achter dat sommige amateurvoetbalclubs bij de oprichting een andere clubnaam in gedachten hadden dan de naam die ze nu dragen. Dat was ook het geval in het Oost-Groningse Oostwold, waar het bestuur van het eerste uur Sparta wilde aanmelden bij de KNVB. Maar er bestond al een club die zo heette, en zo ontstond VV Sparta, dat onder de clubnaam VVS Oostwold haar duels afwerkt.

VAKO

Vriezer Activiteit Kenmerkt Ons - kortweg VAKO - luidt de clubnaam van de enige veldvoetbalclub die Vries rijk is. We moeten helemaal terug naar 1930 als er onder de vlag van VAKO voor de eerste keer tegen een bal getrapt wordt. Aan de Veenweg werd een boer bereid gevonden om een stuk land af te staan aan de vers opgerichte club. Er werd een échte leren bal geregeld, en dankzij kippengaas waren ook doelnetten een feit.

Over de Bal neemt jou met achtergrondverhalen en reportages mee in
de magische wereld van het Nederlandse amateurvoetbal.

Copyright © 2018 - 2025 | Over de Bal

Over de Bal neemt jou met achtergrondverhalen en reportages mee in
de magische wereld van het Nederlandse amateurvoetbal.

Copyright © 2018 - 2025 | Over de Bal